Typy stojaków lakierniczych

Stojaki lakiernicze od zawsze stanowiły niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu blacharsko- lakierniczego. To właśnie one zapewniają pracownikom wygodę i komfort pracy, a jednocześnie dbają o to, by mieli oni możliwość wykonywania swoich obowiązków niezwykle precyzyjnie. Stojaki lakiernicze towarzyszą zakładom lakierniczym już od wielu lat.

Niemniej jednak rynek obecnie oferuje ich kilka rodzajów. Tak więc jakie są najpopularniejsze typy stojaków lakierniczych?

Stojaki lakiernicze obrotowe

Pierwszym typem stojaków lakierniczych, które z łatwością można znaleźć na rynku, to klasyczne stojaki obrotowe. Jest to model najbardziej popularny i najbardziej uniwersalny. Zwykle znajduje on zastosowanie w przypadku przeprowadzania napraw wewnętrznych i zewnętrznych takich elementów pojazdu jak np. błotniki, drzwi, pokrywy silników, czy bagażniki.

Niemniej jednak tego typu stojaki lakiernicze mogą zyskać dodatkową funkcjonalność, szczególnie w przypadku gdy doposażymy je w dodatkowe uchwyty np. do lakierowania drobnych elementów, felg, czy wyposażonych drzwi.

Stojaki lakiernicze rozstawne

Kolejnym rodzajem stojaków lakierniczych są modele rozstawne. Ich największą zaletą i cechą charakterystyczną jest przede wszystkim niezwykle stabilna konstrukcja, której wysokość można regulować i dopasowywać ja do własnych potrzeb.

Zwykle prezentowane stojaki lakiernicze rozstawne przeznaczone są do wykonywania różnego rodzaju prac przygotowawczych, a także wykończeniowych. Sprawdzają się przy obróbce niezwykle delikatnych elementów.

Stojaki lakiernicze montażowe X

Jest to ostatni typ stojaków, który mieści się w kategorii „stojaki lakiernicze”. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim konstrukcja, która kształtem nawiązuje do litery „X”. Dają one możliwość regulacji zarówno wysokości, ale także i rozstawu ramion stojaka. Tak więc można dopasować go do elementu, który ma zostać poddany pracom. Zwykle wykorzystuje się je do malowania zderzaków i spoilerów.

Related Post