Home of quattro Akcesoria do auta Podkład epoksydowy spray- co warto o nim wiedzieć?

Podkład epoksydowy spray- co warto o nim wiedzieć?

Wybierając się z samochodem do lakiernika, na pewno usłyszymy od niego o podkładzie epoksydowym, który potrafi rozwiązać wiele problemów związanych z lakierem samochodowym. Co więcej podkład epoksydowy sprawy staje się coraz bardziej popularny, ze względu na sposób w jaki działa. Co więc warto o nim wiedzieć?

Podkład epoksydowy sprawy- z czego się składa?

Podkład epoksydowy spray https://www.dlalakierni.pl/podklady-lakiernicze jest stworzony na bazie epoksydowej żywicy. To właśnie ona cechuje się jednym z najwyższych stopni usieciowienia, a ze względu na to, jest ona w stanie stworzyć niezwykle trwałą powłokę o świetnych właściwościach i parametrach mechanicznych.

Co więcej, powłoka ta będzie charakteryzowała się także dużą odpornością chemiczną. Co jeszcze znajduje się w podkładzie epoksydowym w sprayu?

Otóż możemy wyróżnić:

  • wypełniacze- których ilość zależy głównie od rodzaju i funkcji danego podkładu epoksydowego. W przypadku podkładów wypełniających, można zauważyć więcej wypełniaczy gruboziarnistych, w przypadku tych, które używane są w technologii mokro na mokro, znajdziemy więcej ultradrobnego wypełniacza.
  • dodatki antykorozyjne- są to np. fosforany cynku, które mają za zadanie zmniejszyć szybkość reakcji korozyjnych.
  • promotory adhezji- to właśnie dzięki nim podkład ma zapewnioną świetną przyczepność do podłoża.
  • inne dodatki- które wpływają np. na gładkość powierzchni.

Jak działa podkład epoksydowy?

Skoro wiemy już, z czego składa się podkład epoksydowy w sprayu, warto również dowiedzieć się jak on działa. Otóż wszystko skupia się wokół właściwości izolujących żywicy epoksydowej. Dzięki niej możliwe jest utworzenie na powierzchni niezwykle szczelnej i trwałej bariery. Łatwo się więc domyślić, że podkład epoksydowy znajduje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie niezbędna jest niezawodna izolacja.

Niemniej jednak warto pamiętać, że nie znajdziemy izolatorów, których izolacja będzie wynosiła 100%. Wszystko oczywiście zależy od grubości lub ilości naniesionych warstw. Podkład epoksydowy w sprayu jest niezwykle wygodny w stosowaniu i zapewnia najlepsze właściwości izolacyjne, spośród innych, dostępnych na rynku produktów.

Related Post