Jak działa auto leasing?

Na czym w największym możliwym uproszczeniu polega auto leasing? Jakie rodzaje samochodów przedsiębiorca może wziąć we wspomniany leasing? Właściciele firm bardzo często zastanawiają się nad odpowiedzią na te pytania

Na czym dokładnie polega leasing samochodu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany leasing łączy w sobie elementy dzierżawy oraz kredytu. Oznacza to, że leasingobiorca ma możliwość korzystania z samochodu na warunkach, które są określone w danej umowie. Godny uwagi jest fakt, że przedmiot leasingu na czas umowy nie jest jego własnością. Leasingodawca udostępnia bowiem samochód przedsiębiorcy na określony czas. Z kolei po jej zakończeniu istnieje możliwość wykupu leasingowanego pojazdu.

Czy leasing można wziąć tylko i wyłącznie na samochód?

Godny uwagi jest fakt, że osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą wziąć leasing nie tylko i wyłącznie na samochód, ale praktycznie na wszystkie potrzebna sprzęty czy nieruchomości. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się specjalistyczne maszyny, meblem drukarki, linie produkcyjne czy wyposażanie biurowe.

Dla kogo jest przeznaczony leasing finansowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że leasing operacyjny jest znacznie lepszą opcją w porównaniu do leasingu finansowego. Kiedy zatem przedsiębiorca powinien podjąć decyzję o wyborze leasingu finansowego?

Jest to rozwiązanie przeznaczone dla leasingobiorców, którzy chcą być właścicielami danego przedmiotu leasingu już od początku trwania danej umowy. Ponadto przedsiębiorcy bardzo często są zainteresowani możliwością odliczenia od razu całości podatku VAT. Na leasing finansowy powinni zdecydować się także leasingobiorcy oczekujący znacznie krótszego czasu trwania umowy.

Leasing dla nowych firm

Warto mieć świadomość, że obecnie młode firmy mają możliwość otrzymania leasingu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Oczywiście będzie się to wiązało ze znacznie wyższa opłatą wstępną. Młodym przedsiębiorcom rekomendowane jest zatem wybranie leasingu przeznaczonego dla młodych firm.

Auto leasing dostępny w tym miejscu.

Related Post