Home of quattro Akcesoria do auta Co zabrać ze sobą na tor kartingowy?

Co zabrać ze sobą na tor kartingowy?

Gokarty to jeden z najszybciej rozwijających się sportów. Obok wyczynowej formy, coraz popularniejsze staje się korzystanie z nich także dla rozrywki. Nie można się temu dziwić, ponieważ jazda po torze kartingowym to świetna zabawa, wywołująca adrenalinę i pozytywne emocje. Co zabrać ze sobą na pierwszą jazdę?

Podstawowy strój na gokarty – Ubranie

Dobrze dobrany strój nie może blokować ruchów. Z tego powodu niezalecane jest użycie ciasnych ubrań, eleganckich koszuli czy butów na wysokim obcasie.

Najlepiej na torze kartingowym sprawdzają się sportowe ubrania, dobrze przylegające do ciała. Niezwykle ważne jest także aby pamiętać, że wszelkiego typu elementy odstające mogą wkręcić się w mechanizm pojazdu i spowodować wypadek. Należą do nich między innymi:

  • sznurki,
  • apaszki,
  • szaliki,
  • łańcuszki,
  • paski.

Podstawowy strój na gokarty – Kask

Niezbędnym elementem ubioru jest kask. Nie ma obowiązku posiadania własnego modelu – ten otrzymuje się od obsługi. Ze względów higienicznych zaleca się izolowanie skóry głowy od używanych kasków. Dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku kominiarka.

Właściwy kask osłania nie tylko głowę, ale także szczękę i oczy.

Podstawowy strój na gokarty – Włosy

Ze względów bezpieczeństwa wymagane jest związanie i zabezpieczenie wystających spod kasku włosów. Rozwiane mogą ograniczyć widoczność i stać się bezpośrednio przyczyną kolizji.

Podstawowy strój na gokarty – Buty i rękawiczki

Tor kartingowy to miejsce, na którym od posiadanego obuwia zależy bardzo wiele. Sandały, japonki czy damskie buty ozdobne nie są dobrym pomysłem. Zdecydowanie lepiej zainwestować w wygodne obuwie na płaskiej podeszwie. Zwiększają one przyczepność na torze i ułatwiają prowadzenie gokarta.

Dobrym pomysłem jest także wyposażenie się w rękawiczki. Jazda to intensywne doznanie, które wzmaga potliwość dłoni. Aby ręka nie ślizgała się po kierownicy, warto zastosować rękawiczki zwiększające przyczepność.

Related Post