Ręcznik do osuszania auta – dlaczego jest potrzebny i jak go wybrać

Prawdopodobnie nie każdy spotkał się z terminem ręcznika do samochodu. Wycieranie samochodu, który przecież stworzony jest do przebywania na dworze, niezależnie od pogody, może wydawać się nieco nietypowe i dziwne. W rzeczywistości jednak ręczniki do osuszania auta są bardzo przydatne i to nie tylko dla osób szczerze zakochanych w swoich samochodach. Po lekturze tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto używać ręczników samochodowych oraz jak wybrać taki, aby dobrze spełniał swoje zadanie.

Po co używać ręcznika samochodowego?

recznik mikrofibraSmugi i brud na aucie irytują każdego. Aby się ich pozbyć, zwykle udajemy się do myjni samochodowej, płacąc za nią wcale nie takie małe pieniądze. Dzięki ręcznikom do osuszania auta problem zacieków na samochodzie przestaje być czymś tak powszechnym. Smugi na karoserii biorą się w większości przypadków z kropel deszczu, które na niej zasychają. Ręczniki samochodowe są natomiast stworzone w taki sposób, aby już po pierwszym przetarciu usuwać owe krople, jednocześnie eliminując przyszłe, nieestetyczne ślady.

Jaki ręcznik samochodowy wybrać?

Takim podstawowym ręcznikiem, który nada się perfekcyjnie dla mało wymagających klientów, jest ręcznik samochodowy o gramaturze 550 g/m2 i klasycznym rozmiarze 60x90cm. Profesjonalny ręcznik do samochodu znaleźć można w specjalistycznych sklepach detailingowych jak ShiningCar. Warto zwrócić uwagę także na ręcznik z mikrofibry do samochodu. Mikrofibra to materiał, który idealnie nadaje się do tego typu zadań – jest bardzo chłonny i ciężko go uszkodzić, przez co jest bardzo popularnym materiałem przy produkcji ścierek.

Related Post