Home of quattro Wypożyczalnie samochodów Przejażdżka Lamborghini po torze wyścigowym – o czym należy pamiętać?

Przejażdżka Lamborghini po torze wyścigowym – o czym należy pamiętać?

Lamborghini Aventador

Działające w Polsce tory wyścigowe oferują możliwość kupna vouchera na jazdę sportowym autem po takim torze. Dla każdego fana szybkich samochodów jest to z pewnością nie lada gratka, tym bardziej że jazdę odbyć można samochodem naprawdę wysokiej klasy. Przykładem może być tu choćby Lamborghini. Decydując się na taką jazdę, pamiętać jednak trzeba o kilku istotnych kwestiach.

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Przejażdżka Lamborghini po torze wyścigowym jest dziś możliwa niemal dla każdego. Wsiadając jednak do takiego auta, pamiętać trzeba o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim zająć należy prawidłową pozycję za kierownicą. Ważne, aby bez problemu sięgać do wszystkich elementów wyposażenia samochodu. Nadgarstki powinny być oparte na szczycie kierownicy, a ręce lekko ugięte w łokciach. Bardzo istotne jest również, aby dłonie na kierownicy umieścić na godzinie 9 i 3. Podczas jazdy, zwłaszcza podczas wykonywania zakrętów, nie można przesuwać rąk po kierownicy.

Zapoznanie się z torem

Sam wynajem Lamborghini to jeszcze nie wszystko. Przed rozpoczęciem jazdy warto dobrze poznać tor, po którym będzie się jeździć.
Dzięki temu w tracie jazdy nie będzie żadnego zaskoczenia, a tym samym jazda będzie bezpieczniejsza. Kwestia bezpieczeństwa jest tu niezwykle ważna. Jazda Lamborghini to w końcu jazda z naprawdę wysoką prędkością.

przejażdżka Lamborghini

Ostrożnie z przyspieszeniem

Jak wspomniano, Lamborghini to bardzo szybki samochód sportowy. Dlatego trzeba uważać z przyspieszeniem. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza przy wchodzeniu w zakręt i wychodzeniu z niego. Zbyt duże przyspieszenie może skutkować utratą kontroli nad samochodem. Lepiej jest zatem zacząć jazdę z mniejszą prędkością. Dopiero po pewnym czasie, kiedy już lepiej wyczuje się auto, można bardziej przyspieszać. Prowadzenie takiego samochodu jak Lamborghini wymaga wprawy. Na początku lepiej jest zatem nie szarżować.

Related Post