Pasty polerskie – czy są bezpieczne dla karoserii?

Pasty polerskie do samochodu cieszą się sporą popularnością, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że ich niewłaściwe użytkowanie może zakończyć się powstaniem bardzo brzydkiego efektu, który trudno będzie zamaskować.

Niewłaściwie przeprowadzona polerka sprawia, że ścieramy zbyt dużą powłokę lakieru, co może prowadzić do utraty połysku, a w późniejszym czasie rdzewienia metalowych elementów karoserii. Oczywiście nie jest tak, że pasta polerska do lakieru powoduje szkody, to raczej my, używając jej niewłaściwie, możemy doprowadzić do takiej sytuacji.

pasta polerska do samochodu

Aby samodzielnie wypolerować lakier pastami ściernymi, należy posiadać doświadczenie, ale także odpowiedni sprzęt, który umożliwi równomierne starcie niewielkiej ilości lakieru bezbarwnego, co przyczyni się do poprawy wyglądu i większego połysku.

Niestety żadna pasta do polerowania lakieru sama w sobie nie sprawi, że nasze auto zacznie wyglądać tak, jakby dopiero co wyjechało z salonu. Tutaj potrzeba sporej wprawy i dużej delikatności, by doprowadzić starsze auto do perfekcyjnego wyglądu. Wydaje się, że najlepsze efekty można osiągnąć, jeśli oddamy nasz pojazd do salonu autodetailongowego.

Dla pracowników takich firm żadna pasta polerska do lakieru nie jest problemem, bo posiadając odpowiednie doświadczenie i dokładnie wiedzą, w jaki sposób należy jej używać i jaką ilość lakieru można zetrzeć, by nie spowodować niepożądanych efektów i problemów.

Cena profesjonalnej polerki nie jest droga, a jeśli połączymy ją z zabezpieczeniem lakieru powłoką ceramiczną, ostateczny efekt będzie zapierał dech w piersiach.

Related Post