Home of quattro Usługi i serwis Pady polerskie i ich zastosowanie

Pady polerskie i ich zastosowanie

pod-polerski

Promieniowanie słoneczne oraz inne czynniki zewnętrzne przyczyniają się do stopniowego matowienia lakieru samochodowego. Na szczęście istnieją sposoby na przywrócenie karoserii utraconego połysku. Specjaliści zajmujący się auto detailingiem korzystają z padów oraz past do polerowania lakieru.

Przeznaczenie i sposób działania padów polerskich

futro-polerskieKaroseria współczesnych samochodów pokrywana jest w pierwszej kolejności lakierem gruntowym, potem bazowym, a na końcu bezbarwnym. Ten ostatni stanowi warstwę ochronną i nadaje blasku. W miarę upływu czasu lakier bezbarwny ulega zmatowieniu i uszkodzeniu. Aby odzyskał swój utracony połysk, należy usunąć zmatowiałą warstwę. Do tego celu wykorzystuje się pady do polerowania samochodu oraz specjalne pasty. Pady polerskie nakłada się na specjalną maszynę wykonującą ruch obrotowy. Cały proces odnawiania lakieru wymaga precyzji, delikatności oraz doświadczenia. Dobre pady polerskie kupisz tutaj https://shiningcar.pl/pady-gabki-polerskie.

Twardość i średnica padów polerskich

Osoby zajmujące się auto detailingiem mają do dyspozycji kilka rodzajów padów do polerowania samochodu. Gąbki polerskie o dużej twardości przeznaczone są do usuwania głębokich rys z powierzchni lakieru. Produkty średnio twarde i miękkie doskonale nadają się do polerowania lakieru oraz prac wykończeniowych. Istotne znaczenie ma również średnica padów polerskich. Prace na dużych powierzchniach ułatwiają produkty o dużej średnicy. Do polerowania trudno dostępnych elementów, takich ja lusterka, klamki czy też reflektory, lepiej użyć gąbek polerskich o mniejszej średnicy.

Related Post