Oznaczenia na oponach 235/55 R17

235/55 r17

Na każdej oponie z boku znajdują się znaki, które wskazują na parametry ogumienia. Pamiętajmy o tym, że są one bardzo ważne podczas zakupu. Dzięki temu doskonale dobierzemy takie opony, które spełnią nasze oczekiwania. Producenci zapewniają wysoką jakość wykonania i niezawodność opon przez długi czas. Możemy liczyć także na atrakcyjne ceny, co doceniają odbiorcy. Czym odznacza się opona 235/55 R17? Co warto wiedzieć o tych oznaczeniach? Gdzie zakupimy niezawodne opony?

Szeroki wybór ogumienia

Istotne jest to, że szeroki wybór ogumienia znajdziemy w internetowym sklepie. Jaki model można wybrać? Producenci oferują opony:

  • zimowe,
  • letnie,
  • całoroczne.

Jak widać, każdy kierowca może znaleźć coś dla siebie. Opony 235/55 R17 z https://www.miwan.pl/szukaj/?rozmiar=235/55%20R17 cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Musimy mieć na uwadze znane marki ogumienia, co da nam gwarancję najlepszej jakości. Wymiana opon to zadanie dla wulkanizatora z doświadczeniem i wiedzą. Proces wymiany jest szybki i sprawny. 

Ogumienie 235/55 R17

Ciąg znaków wskazuje na rozmiar opony. Rozszyfrowanie opony 235/55 R17 pozwoli nam ułatwić zakup odpowiedniego modelu. 235 to szerokość przekroju opony, mierzona między bokami opony. Wartość ta jest podawana w milimetrach. 55 to wysokość profilu, podawana w procentach. Wartość ta dotyczy stosunku wysokości do szerokości opony. R z kolei to typ opony – opona radialna. Ostatnia liczba informuje nas o szerokości felgi w calach – jest to 17 cali. Jak widać, poznanie tych wartości może dać wiele cennych informacji podczas zakupu. 

Related Post