Opony na lato w rozmiarze 195/65 R15 – na które modele warto postawić?

enis-yavuz-CsYaNzll_rA-unsplash

Rozmiar 195/65 R15 to jeden z najbardziej popularnych modeli opon samochodowych. Pasuje m.in. do takich modeli pojazdów jak Hyundai i30, Kia Ceed czy Opel Astra. Z racji tego, że jest to tak bardzo często występujący rozmiar, jego posiadacze z pewnością nie będą mieli problemów ze znalezieniem odpowiedniego ogumienia. Opony w rozmiarze 195/65 R15 można znaleźć w wielu sklepach internetowych, które mogą się pochwalić dużą dostępności oraz szeroką ofertą.

Przed zakupem odpowiedniego modelu ogumienia w rozmiarze 195/65 R15, trzeba zastanowić się, nad stylem jazdy oraz rodzajem posiadanego samochodu. Inną klasę ogumienia wybierze kierowca, który jeździ sporadycznie, a na inną osoba, która pokonuje wiele tysięcy kilometrów rocznie. Wyróżniamy następujące klasy ogumienia:

  • klasa premium
  • klasa średnia
  • klasa budżetowa

Ceny opon 195/65 r15 mocno się wahają, najlepiej kupić je w sklepie Miwan, gdzie jest tanio i mamy duży wybór.

Opony na lato 195/65 R15 – model klasy premium

Jedną z najbardziej polecanych i najczęściej wybieranych opon letnich w rozmiarze 195/65 R15 jest model koncernu Michelin – Primacy 4. Klasa premium jest najbardziej rekomendowana kierowcom, którzy pokonują ponad 10 tysięcy kilometrów rocznie (szczególnie po autostradach), ich jazda jest szybka i którym zależy na jak najlepszej jakości i trwałości ogumienia.

Model klasy średniej w rozmiarze 195/65 R15

Kierowcy, którzy jeżdżą trochę mniej, ale dalej chcą liczyć na dobrą jakość ogumienia, powinni zdecydować się na model klasy średniej. Bardzo popularnym modelem tej klasy w rozmiarze 195/65 R15 jest Fulda EcoControl HP 2.

Budżetowe opony 195/65 R15

Modele ekonomiczne sprawdzą się w przypadku jazdy głównie po mieście. Ogumienie tej klasy charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Do tego segmentu można zaliczyć np. oponę Kormoran Road Performance.

Related Post