Home of quattro Akcesoria do auta Jak wybrać bagażnik rowerowy na hak?

Jak wybrać bagażnik rowerowy na hak?

bagażnik rowerowy na hak

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów. Wszyscy ci, którzy chcą go połączyć z aktywnym wypoczynkiem na rowerze, powinni wiedzieć, jak wybrać najlepszy bagażnik rowerowy na hak. To bez wątpienia najwygodniejszy sposób na przewożenie jednośladów.

Bagażnik rowerowy na hak – przepisy

Zgodnie z przepisami, każdy samochód, który posiada legalnie zamontowany hak (odpowiednia informacja w dowodzie rejestracyjnym), może do niego dokupić bagażnik na rowery. Trzeba pamiętać przy tym, by:

  • wyrobić trzecią tablicę rejestracyjną montowaną na bagażniku (koszt około 50 zł) jeśli bagażnik zasłania tę samochodową
  • kupić bagażnik z wtyczką 13PIN, by działało światło wsteczne (nie każdy bagażnik taką posiada, a podróżowanie bez działającego światła wstecznego jest nielegalne i niebezpieczne)

Jak bezpiecznie podróżować z bagażnikiem rowerowym na haku?

Choć bagażnik rowerowy zamontowany z tyłu samochodu na haku nie wpływa znacznie na aerodynamikę, należy brać go pod uwagę podczas jazdy. Najlepiej nie przekraczać prędkości 130-140 km/h. Nie wolno też zapominać o bagażniku podczas cofania – czujniki są zwykle automatycznie wyłączane w momencie podpięcia bagażnika.

Poza tym warto kupić bagażnik z zabezpieczeniem antykradzieżowym. To pozwoli trzymać rowery na bagażniku w trakcie postojów bez obaw o kradzież.

Zalety bagażnika rowerowego na hak

Bagażnik rowerowy na hak z https://www.carmager.com/pol_m_BAGAZNIKI_Bagazniki-na-rowery_Bagazniki-rowerowe-na-hak-83826.html jest jednym z tańszym rozwiązań dla tych, którzy chcą podróżować z własnymi rowerami. Jego największe zalety to:

  • łatwy montaż (po demontażu w garażu nie zajmuje sporo miejsca)
  • prosty sposób montażu rowerów
  • ekologia – bagażnik z tyłu pojazdu nie wpływa na zużycie paliwa, bo nie stwarza oporu powietrza

Related Post