Home of quattro Akcesoria do auta Jak wspomóc pracę wycieraczek samochodowych?

Jak wspomóc pracę wycieraczek samochodowych?

niewidzialna wycieraczka

Wycieraczki to standardowe wyposażenie każdego samochodu – niezależnie od tego, z jakim dokładnie formatem ma się do czynienia. Najmniej używa się ich w okresie letnim. Ich żywa praca najczęściej zauważalna jest w okresie wiosny i jesieni, gdzie ma się do czynienia z intensywnymi opadami deszczu. Przy długich trasach, jednostajna praca wycieraczek może mieć negatywny wpływ na kierowcę (znużenie), jak również na coraz większe rozmazywanie brudu na szybie.

Dobry preparat na szybę

Niewidzialna wycieraczka to preparat cieszący się od pewnego czasu coraz większą popularnością wśród kierowców. A to dzięki temu, że pozwala on na mniejsze użycie, tradycyjnych wycieraczek. Na szybie tworzą się powłoki hydrofobowe, które sprawiają, że wszelkiego rodzaju krople szybko i swobodnie spływają ku dołowi. Mówi się o tym, że jest to preparat, który dedykowany jest na przednią szybę. Ewentualnie, na tył. To nieprawda. Można również o nim pomyśleć, jeżeli chodzi o szyby boczne, jak również lusterka.

Kosmetyk do samochodu

Wycieraczka w płynie może zostać również użyta w przypadku reflektorów. Ale tylko wtedy, kiedy ma się do czynienia z ich powierzchnią szklaną. Z uwagą należy podejść do wyboru takiego kosmetyku, aby mieć pewność, że uda się postawić na coś skutecznego. Warto porozmawiać ze specjalistami z branży motoryzacyjnej, czy są w stanie wskazać coś skutecznego. Tego typu preparaty często używane są w detailingu – w specjalnych salonach, które na co dzień zajmują się wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych.

Related Post