Home of quattro Akcesoria do auta Dlaczego warto mieć pokrowce na fotelach w aucie?

Dlaczego warto mieć pokrowce na fotelach w aucie?

pokrowce samochodowe na fotele

W wielu samochodach da się zauważyć, że na fotelach zamontowane są pokrowce. I co najciekawsze, nie ma tu znaczenia, czy chodzi o auto, które weszło w drugą dekadę swojego życia, czy takie, które wyjechało dopiero z salonu. Dlaczego więc warto mieć pokrowce na fotelach samochodowych?

Funkcja zabezpieczająca

Pokrowce na fotele samochodowe zakładane są po to, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Koszt takiego pokrowca to kilkadziesiąt złotych. Koszt naprawy fotela np. po wypaleniu w nim niewielkiej dziurki papierosem dochodzi w skrajnych warunkach nawet do tysiąca złotych. A przecież fotele mogą się jeszcze ubrudzić, czy też podrzeć od intensywnego ich używania. Wszystko to prowadzi do wysokich kosztów naprawy. Pokrowiec zabezpiecza fotel przed takim ryzykiem.

pokrowce samochodowe na fotele

Funkcja estetyczna

Pokrowca na fotel można także użyć wtedy, gdy został on już zniszczony. W takim wypadku może to być doraźna forma poprawienia wyglądu fotela i zabezpieczenia go przed dalszym niszczeniem. W przypadku np. gdy posiada się trudno zmywalną plamę, której usunięcie będzie kosztowało dodatkowe pieniądza, warto przynajmniej na jakiś czas zamaskować zabrudzenie pokrowcem. To samo dotyczy niewielkich uszkodzeń.
Często zdarza się również taka sytuacja, że oryginalna tapicerka fotela jest po prostu brzydka i można w łatwy sposób poprawić jej wygląd, przykrywając cały fotel pokrowcem. Jest to częsty zabieg w nieco tańszych i starszych autach.

Related Post