Home of quattro Akcesoria Co to politura samochodowa, jak działa i kiedy warto ją stosować?

Co to politura samochodowa, jak działa i kiedy warto ją stosować?

politura samochodowa

Auto detailing od lat cieszy się coraz większą popularnością. W związku z rozwojem tej branży, na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze kosmetyki samochodowe. Taki produktem jest m.in. politura samochodowa. Warto zatem wiedzieć, czym jest, jak działa i kiedy powinno się ją stosować.

Czym jest politura do auta?

Politura to kosmetyk samochodowy dedykowany do lakieru karoserii. Jest to preparat w formie mleczka, który aplikowany jest na lakier samochodu. Sam sposób aplikacji jest niemal identyczny, jak w przypadku mleczka woskowego. Politura do samochodu stosowana jest w celu ożywienia i nabłyszczenia lakieru, nadania mu intensywnego koloru, a także w celu usunięcia zmatowień oraz wypełnienia drobnych rys.

Jak działa politura samochodowa?

politura samochodowa

Politura dzięki specjalnym dodatkom syntetycznym znakomicie nabłyszcza karoserię. Kolor staje się głębszy i intensywniejszy. Jednak co ważne, preparat ten także skutecznie poprawia kondycję lakieru samochodowego. Dzieje się tak m.in. dzięki temu, że politura do auta usuwa drobne niedoskonałości lakieru. Świetnie radzi sobie z niewielkimi zmatowieniami, czy z kolistymi mikrorysami.

Kiedy powinno stosować się politurę do samochodu?

Politurę samochodową polecić można przede wszystkim wówczas, kiedy oczekuje się błyskawicznej poprawy wyglądu lakieru. To idealny sposób na podbicie koloru lakieru samochodowego przed ważnym wyjazdem, podczas którego wygląd auta będzie miał duże znaczenie. Może być to choćby zlot motoryzacyjny, czy wystawa samochodów. Z politury warto skorzystać także wówczas, kiedy planuje się sprzedaż auta. Dzięki temu pojazd będzie się przed kupcami prezentować dużo lepiej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tego rozwiązania korzystać regularnie dla własnej satysfakcji.

Related Post