Home of quattro Akcesoria Buty na motor – niezbędny element ubioru

Buty na motor – niezbędny element ubioru

buty na motor

Dla wielu motocykle to nie tylko hobby, ale i sposób na życie. Zapalony motocyklista powinien więc przetestować najlepsze buty na motor. Oprócz wygodnego dopasowania, ważną rolę odgrywa również materiał zewnętrzny. Skóra jest solidna i trwała, ale wymaga nieco więcej pielęgnacji. Z kolei skóra syntetyczna jest łatwiejsza w pielęgnacji, ale nie wytrzymuje tak długo.

 

Wodoodporne i oddychające buty motocyklowe

Wymagania stawiane butom motocyklowym obejmują nie tylko pokrycie kostki i łydki z uwzględnieniem indywidualnego dopasowania, ale także wzmocnienia w całym obszarze palców, kostki i pięty, wzmocnienie dźwigni zmiany biegów, a także ochronę goleni i zakryte zamki błyskawiczne. Standardem powinna być również solidna podeszwa, antypoślizgowa i z obcasem zapewniającym pewny chwyt na spocznikach. Jeśli wybierzesz wodoodporne i oddychające modele z odblaskami, zwiększasz komfort i bezpieczeństwo. W końcu mokre stopy mogą szybciej się wychładzać i prowadzić do ograniczenia ruchów. Ci, którzy wybierają buty na motor (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/buty-motocyklowe-12508.html) z ochroną przed przemoczeniem, mogą obejść się bez kurtek. Podstawowa zasada brzmi: but motocyklowy powinien być dopasowany do ciała i ciasno przylegać, ale nie można ograniczać swobody ruchów stóp: Musi być możliwa bezproblemowa obsługa biegów i hamulców oraz zapewnione krążenie krwi. Przymierzając je, upewnij się, że masz właściwy rozmiar buta, a także odpowiednie skarpetki. 

Rozmiar ma znaczenie

Podobnie jak w przypadku wszystkich ubrań, również w przypadku butów motocyklowych kluczowy jest właściwy rozmiar – zwłaszcza jeśli zamawiasz je online, a więc nie masz możliwości ich przymierzenia. Jeśli nie pasują, ich zwrot nie stanowi zazwyczaj problemu. Ale jest to dodatkowy kłopot. A można sobie oszczędzić tego kłopotu, jeśli ma się twardą wskazówkę co do rozmiaru. Jak to się ma do butów motocyklowych? Jak uzyskać standardowy rozmiar? Ubrania, rękawice i buty motocyklowe różnych producentów różnią się znacznie rozmiarami. Jasne, każdy zna indywidualny rozmiar swojej odzieży motocyklowej. Spójrzmy jednak na to z innej strony: jak producent określa rozmiar butów motocyklowych, które pasują do Twoich stóp? Spójrzmy na historię: kiedy produkcja obuwia dokonała decydującego postępu z produkcji na zamówienie do produkcji masowej, producenci potrzebowali tabeli pomiarów rozmiarów, aby prowadzić swoich klientów. Podstawą była liczba szwów, którymi górna część buta była przyszyta do podeszwy. Zawsze sprawdzaj tabelę rozmiarów u producentów, aby upewnić się że dokonujesz właściwego wyboru.

Related Post